top of page

PİNOO: En Güzel Hediye

Bilgi ve teknoloji çağı diyebileceğimiz günümüz dünyasında söz sahibi olmak isteyen toplumlar, yetiştirdikleri nesillere, okullarda kazandırdıkları temel bilgi ve becerilerin yanı sıra 21. yüzyıl becerileri olarak adlandırabileceğimiz eleştirel düşünme, yaratıcılık ve yenilikçilik, iletişim, iş birliği, bilgi ve medya okuryazarlığı, problem çözme gibi bir dizi beceriyi kazandırmak durumundadır. Bu beceriler arasında kodlama becerisi de kendine yer edinmiş bulunmaktadır.

Eğitimde yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkan robotik kavramı kodlama öğretiminde eğitimcilere bir alternatif yaratmaktadır. Robotlar sayesinde öğrenciler kodlamayla tanışarak daha kolay, daha kalıcı ve etkili bir şekilde kod yazmaya başlayabilmektedirler. Robotik eğitimi yalnızca bilgisayar bilimi değil fen, matematik, mühendislik gibi alanlardan da beslenmektedir.

Pinoo, kodlamayı robotikle birleştirmek ve projeler üretmek için çocuklara sunulmuş eşşiz bir fırsat. Tamamı rakamlar ve renklerin uyumundan oluşan Pinoo kart, öğrencilerin kodlama serüvenlerine yeni bir soluk getirmekte. Çocuklar için en iyi öğrenme şekli oyundur. Pinoo ile çocuklar hayal güçlerini kullanarak kendi oyun dünyalarına Pinoo’yu dahil edebileceklerdir. Joystick kontrollü bir futbol oyunu, atılan basket sayısını ekranda gösteren bir proje, odalarına kendilerinden habersiz biri girdiğinde çalan bir uyarı sistemi… Kısacası akıllarına gelecek her türlü alanda Pinoo ile tasarlayacakları bir ürün ortaya koyabilmeleri mümkün.

Çocuklarınıza doğum günlerinde, karne günleri, bayramlar gibi tüm özel günlerde Pinoo gibi özel bir hediye verebilirsiniz. Çocuklar Pinoo setleriyle hem çok eğlenecekler hem de birçok konuda projeler üretmeye çalışacak ve keşfederek öğrenecekler. Çocuklarınızın yalnızca bugününü değil gelecek adımlarını da şekillendiren Pinoo setleri, çocuklarınızın geleceğin dili olan kodlamayı öğrenmesini sağlayacak.

Çocuklar yaratıcıdır ancak bu yaratıcılıkları zamanla çevre faktörüyle körelir. Bizler çocukların yaratıcılığını ve hayal güçlerini geliştirmelerini desteklemeliyiz. Çocuklara her şeyi hazır vermek, kolay ulaşılabilirliği sağlamak problemleri çözmek yerine yok saymalarına neden olacaktır. Çocukların en çok vakit geçirdikleri yer ev ortamıdır ve en çok etkilendikleri bireyler de yine aile bireyleridir. Çocukları üretime, keşfetmeye, hayal kurmaya sevk edecek eğitsel setler ile onların daha donanımlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak gerekmektedir. Bu eğitsel setlerin de hem eğitici hem de eğlendirici olması şarttır. İşte bu noktada Pinoo çocuklara eğlenceli ve keyifli bir öğrenme yöntemi vaadediyor. Sensör çeşitliliği, kolay bağlantısı ve sürekli geliştirilen içeriği sayesinde çocuklar Pinoo’yu çok sevecek. Pinoo çocukların hem bugününü keyifli bir hale getirmek hem de yarınına destek vermek için en güzel hediye.

Kommentare


bottom of page