top of page

Pinoo Almak için 10 Sebep

Günümüz dünyasında bilim ve teknoloji hızla değişmekte ve gelişmektedir. Bu durum günlük yaşamdan iş dünyasına kadar birçok alanda kendine yer edinmek isteyen bireyleri doğrudan etkilemektedir.

Gelişen ve değişen teknoloji ile bireylerden problem çözebilme, eleştirel ve yaratıcı düşünme, yüksek iletişim becerileri, grup çalışmalarına hâkim kısacası 21. yüzyıl becerilerine sahip olmaları beklenmektedir. 21. yy becerileri ile ilişkilendirilmiş STEM+A, programlama, algoritma kurma becerisi, yaratıcı düşünme gibi temel 21.yy becerileri bir çok devlet ve özel kurumlar tarafından desteklenmektedir. Tüm bu becerilerin oluşumunda teknolojiyi anlama, kullanma ve üretebilme adına kodlama eğitiminin önemi büyüktür.

Teknolojinin son 10 yılda yaşadığı değişimden kodlama ve robotik çalışmalarının da etkisi büyüktür. Robotik ve kodlamayı öğrenmek için bir çok program ve elektronik kontrol kartları vardır. Pinoo ve Arduino gibi temel kontrol kartları, programlama konusunda başta çocuk ve gençler olmak üzere her yaştan Maker için büyük önem taşıyor.

Kodlama ve robotik eğitimi alan her yaştan bireyin kodlamayı daha somut, eğlenceli ve kalıcı bir şekilde kavrayabilmektedir. Pinoo ile kodlama ve robotik eğitimi almamızın yararları ise;

  1. Tak-kodla-çalıştır mantığını kullanarak kolay öğrenim sağlar.

  2. Karmaşık bağlantılara gerek duymaz.

  3. Blok tabanlı kodlama ile kodlanabilmesi, algoritma mantığını geliştirir.

  4. Mblock gibi popüler ve kullanımı kolay programlar üzerinden kolayca programlanabilir.

  5. Müfredat ve yüzlerce proje içeriği. Her yaştan bireyin fikir edinebilmesi için gereken örnek proje yelpazesi oldukça geniştir. Yetişkinlerde çocuklara öğretilebilecek düzeyde müfredat desteğinin sağlanması ise bir başka artısıdır.

  6. Tasarım, hayal gücü, paylaşım ve üretmek temel taşları olduğu gibi, gerektiği zaman kolayca teknik destek ekibine ulaşılabilir.

  7. Yurt dışı kaynaklı materyallerin kullanımında rastlanan pahalılık ve parça bulma zorluğundan bizi kurtarır ve dayanıklılığı ve sağlamlılığı yüksektir.

  8. Pinoo'nun tüm modül ve sensörlerini kullanarak var olan veya sizin hayal ettiğini projeleri üretebilirsiniz.

  9. Ömür boyu erişimi.

  10. 21. yy becerilerini kazandırır.

Comments


bottom of page