top of page

Pinoo ile Neler Yapılabilir?

İçinde bulunduğumuz yüzyılın yeni dili olan kodlamaya merak salan tüm çocuklar artık öğrendikleriyle yetinmez ve içerikleri somut projelerle birleştirmek ister.

Hepsi kendine ait bir oyun , evde hayatını kolaylaştıracak bir araç veya sosyal sorumluluk adına tüm insanların yararına bir buluş arayışlarına girer. Bu noktada tüm çocukların hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı olacak, çocukların daha kolay bir şekilde arduino ile kodlama yapabilmesi için geliştirilmiş bir kontrol kartı olan “Pinoo” devreye girer. Her öğrenci bir mucittir. Keşfedilmeyi bekler.

Atölye Vizyon olarak öğrencilerin daha çok icat çıkarıp projeler üretmesi için onları yeni bir sensör kartı ile tanıştırıyoruz, Pinoo.

İsmini pinlerin ve kodlamanın sonsuz dünyasından alan Pinoo kodlamayı robotikle birleştirmek ve projeler üretmek için öğrencilere verilmiş eşşiz bir fırsat. Tamamı rakamlar ve renklerin uyumundan oluşan bu kart öğrencilerin kodlama serüvenlerine yeni bir soluk getirecek.

Sensörlerin ve pinlerin eşleşmesinin renkler sayesinde, kodlamanın bloklar şeklinde gerçekleştiği Pinoo her öğrenciye küçük bir mucit olma şansı tanıyor. Sensör çeşitliliği, kolay bağlantısı ve sürekli geliştirilen içeriği sayesinde çocuklar Pinooyu çok sevecek. Her çocuk Pinoo kullanarak hayallerini gerçekleştirebilecek.

PİNOO İLE HANGİ UYGULAMALAR YAPILABİLİR?

Çocuklar, evde kendi gece lambalarını üretebilir ya da ayakkabılarını silmek için bir sistem geliştirebilir. Havanın nem miktarını ve sıcaklığını ölçen kendi termometresini üretebilir veya mesafe sensörü sayesinde zıpladıkça altınları toplayıp puan kazandığı oyunlar icat edebilir. Kendi uzaktan kumandalı aracını yapabilir, odasına kapı zili sistemi veya bir alarm sistemi kurabilir. Çiçeklerini sulamak için bir akıllı saksı projesi ve daha birçok oyun ve projeyi Pinoo sayesinde oluşturabilirler.

Comentarios


bottom of page