top of page

Pinoo Nedir?

 

Pinoo ürünleri kodlama, robotik, maker ve teknolojiye meraklı 7-77 yaş arası bireylerin kodlama, elektronik, robotik aksam gerektiren projeleri hızlı ve kolayca yapması için geliştirilmiş kontrol kartı, sensör, motor ve modül ailesidir. Pinoolar bağlantı kolaylığı, blok ve metin tabanlı kodlama özelliği, geniş sensör ve modül çeşitliliği, eğitim ve proje videoları, sınıflandırılmış müfredat, eğitmen eğitimleri, kullanıcı odaklı garanti ve destek ile çocuklar, gençler, teknoloji meraklısı büyükler, öğretmenler ve aileler için vazgeçilmez bir materyaldir.

Pinoo’nun Avantajları

 • Pinoo Studio Kodlama Editörü,

 • 2.sınıftan 12. sınıfa kadar detaylı müfredat,

 • mBlock 3/5 ve Arduino IDE ile uyumlu,

 • Yüz yüze ve online eğitim ile uyumlu,

 • STEM+A ve Maker çalışmaları ile uyumlu,

 • Artırılmış gerçeklik uygulaması,

 • Onlarca sensör ve modül,

 • Yüzlerce proje örneği (video ve dokümantasyon),

 • Yarışma ve festivaller için mentorluk desteği,

 • Bireysel, okul ve kurumsal set kategorileri,

 • Google Classroom altyapısı,

 • Kolay bağlantı ve kodlama sistemi,

 • STEM, Maker ve Tübitak projeleri ile tam uyumlu.

 

Pinoo’nun Amacı Nedir?

Pinoo amacı özellikle çocukların, gençlerin ve öğretmenlerin rahatlıkla proje tasarlayıp kodlayabilmesini ve asıl olarak problem çözme, yaratıcılık, girişimcilik ve tasarım odaklı düşünme yönlerinin gelişmesine katkı sağlamaktır. Sensör çeşitliliği hayal gücünün sınırlarını genişletecek projeler yapılmasına destek verir. Jumper kablolar yerine tek bir kablo ile giriş seçeneği sensör, modül ve motor bağlantılarını kolaylaştırır. Kendi arayüzü ile kodlanabilmesinin yanında mBlock ve Arduino IDE sürümleri ile uyumlu bir eğitim materyalidir.

Pinoo ile Neler Yapılabilir ?

Çocuklar Pinoo ile kendi gece lambasını üretebilir yada ayakkabılarını silmek için bir ayakkabı silecek sistemi yapabilirler.Joystick modülü ile günlük yaşamımızda sıklıkla kullandığımız oyun konsollarını üretebilirler. Çiçeklerini sulamak için bir akıllı saksı projesi, mesafe sensörü ile günlük yaşamımızda sıklıkla kullandığımız bariyer sistemini üretebilirler. Kendi uzaktan kumandalı aracını yapabilir, odasına kapı zili sistemi veya bir alarm sistemi kurabilirler. Lcd ekran modülü ile akıllı tabela sistemi, eğim ve darbe sensörü ile deprem simülasyon sistemlerini tasarlayabilirler. Ortamın nem miktarını ve sıcaklığını ölçen kendi termometresini geliştirebilirler. Çocuklar Pinoo ile bu projeleri ve çok daha fazlasını rahatlıkla tasarlayıp kodlayabilirler. 

Aileler Neden Pinoo Almalı ?

Her çocuk yaratıcıdır ve her çocuk keşfetmeyi sonrasında da keşfedilmeyi bekler. Aileler de çocuklardaki hayal gücünü, yeteneği, problem çözme becerilerini keşfetmek ve geliştirmek için onlara günümüzde teknolojinin vazgeçilmez ürünü olan Pinoo ile tanıştırmalılar. Çünkü Pinoo ile çocuklar hayallerindeki her ürünü proje olarak kolayca üretebilir ve kodlayabilirler.

Arduinoda bulunan tüm sensörleri içerisinde barındıran Pinoo robotik kodlama kitinin sunmuş olduğu birçok özellik bulunmaktadır. Jumper kablolar yerine tek bir kablo ile sensörleri projelerimize kolaylıkla entegre edebiliyoruz. Sunduğu bağlantı kolaylığı ile beraber mBlock üzerinden geliştirilen eklentisi ile kodlanarak daha kolay bir şekilde eğitimin içerisine entegre edilebiliyor. 

Pinoo Farkı Nedir ?

7 yaş ve üzeri çocukların rahatlıkla proje tasarlayıp kodlayabilmesini sağlar. Sensör çeşitliliği ile Arduino da bulunan tüm sensörleri içerir. Jumper kablolar yerine tek bir kablo seçeneği sensör bağlantılarını kolaylaştırır. mBlock desteği ile tüm mBlock sürümleri ile uyumlu bir eğitim materyali. Kutunun içerisindeki malzemeler ile birden fazla proje ve kendi araç kitini yapmasını sağlar. Teknik destek ekibi ile her sorunu paylaşabilirsiniz.

Pinoo Team

IMG_6765.JPG

Tarık ÇAKAL

Genel Koordinatör

IMG_6758.JPG

Canan KONYAOĞLU

AR-GE 

IMG-03301_240x240.jpg

 Büşra KERVANKIRAN

Web Tasarım & Sosyal Medya

IMG_6906.JPG

Neslihan Can GÜLÇEN

İnsan Kaynakları

IMG_6769.JPG

Dilek KAVAS GENÇ

AR-GE

DSCF3047_240x240.jpg

 Büşra AĞIRBAŞ

Web Tasarım & Sosyal Medya

IMG_6830.JPG

Safiye BURÇ

İnsan Kaynakları

IMG_6871.JPG

 Hümeyra DERE

AR-GE

IMG_6779.JPG

Kerim AKGÜN

Mühendis

IMG_6788.JPG

 Murat OKYAY

E-Ticaret Uzmanı

IMG_6867.JPG

Gülsüm KAVAS

İçerik Geliştirici

IMG_6884.JPG

 Nurdan Demir

İçerik Geliştirici

IMG_6813.JPG

 Betül ARSLAN

İçerik Geliştirici

IMG_6874.JPG

 Ezgi AKDOĞAN

İçerik Geliştirici

IMG_6860.JPG

 Sabri TAŞÇI

AR/VR Geliştirici

IMG_6864.JPG

Mustafa YAVAŞ

İçerik Geliştirici

IMG_6878.JPG

 Asiye YAKUPOĞLU

İçerik Geliştirici

IMG_6820.JPG

 Sıla TEKBAŞ

JR. Tasarımcı

IMG_6818.JPG

 Irmak TEKBAŞ

JR. Tasarımcı

IMG_6854.JPG

 Mehmet GÜLCÜ

JR. İçerik Geliştirici

bottom of page